Haberler

DELTA TRADE COMPANY 22 yıllık sektör tecrübesini Elazığ Şehir Hastanesi’ne taşıdı

Türkiye’de 2003 yılında başlatılan sağlıkta dönüşüm programı kapsamında 22 ile kurulması planlanan 34 sağlık kampüsünden biri olan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladı. 1038 nitelikli yatak sayısı bulunan hastane 355.752 metrekarelik bir kapalı alana sahip. 302 poliklinik odasının bulunduğu hastanede; 39 ameliyathane, 10 yanık yatağı, 160 yoğun bakım yatağı, 50 tutuklu adlı psikiyatri yatağı, 69 diş üniti, 46 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 25 adet hemodiyaliz ünitesi, 100 yüksek güvenlikli adli psikiyatri yatağı yer alıyor.

Sağlıkta merkez bir il

Sağlık sisteminin kalitesini ve sağlık tesislerine erişimi arttırma amacıyla hayata geçirilen Elazığ Şehir Hastanesi’nde şu bölümler bulunuyor: Nükleer Tıp Merkezi, Yanık Merkezi, Anjiyo Ünitesi, Kemoterapi Kabinleri, Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi, Radyoterapi Ünitesi, İyot Tedavi Alanı, ESWL Ünitesi, Uyku Laboratuvarı, Kardiyoloji Merkezi, Diyaliz Ünitesi, Palyatif Bakım Merkezi. Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Muş illerine hizmet veren sağlıkta merkez bir il haline geldi. Şehir hastanesinin Elazığ’a yapılması her yönden büyük bir değer kazandırdı. Otomasyon sistemiyle donatılan, 8 blok halinde inşa edilen Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi depreme dayanıklı tasarımıyla dikkat çekiyor. 872 sismik izolatörün kullanıldığı hastanede, helikopterlerin kalkış ve inişi için 2 helipad yapıldı.

DELTA TRADE COMPANY tecrübesi

DELTA TRADE COMPANY 22 yıllık sektör tecrübesini, Rönesans Holding ile yaptığı anlaşma sonucunda, Klinik Mühendislik Hizmetleri Departmanı, Hizmet Sağlayıcısı olarak konusunda tecrübeli 20 mühendis ve tekniker kadrosu ile 7 / 24 kesintisiz hizmet gerçekleştirmektedir. Tıbbi cihazların; arıza tespiti ve müdahalesi DELTA TRADE COMPANY tarafından en kısa zamanda gerekli işlemler yapılarak, cihazların çalışır halde mahalline teslimi ve hizmetin sürekliliği sağlanıyor. DELTA TRADE COMPANY şu hizmetleri sağlamakta: Bakım ve kalibrasyon planı yapıp bunların takiplerini gerçekleştirmek ve uygulamak firmalara uygulatmak. Kamu ve özel tarafına biyomedikal ve klinik mühendislik konularında danışmanlık yapmak ve gerektiğinde eğitim ve seminer düzenlemek.